BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

Jak co roku kruszwiccy policjanci sierżant sztabowy Mariola Witoń i mł.asp. Łukasz Zbawicki rozpoczęli zajęcia w ZSO Przedszkolu Samorządowym Nr 3 im. Ewy Lewańskiej w Kruszwicy. Przedszkole od wielu lat realizuje program pt „ Bezpieczny przedszkolak” . Z pomocą policjantów przedszkolacy od najmłodszych lat uczą się o bezpieczeństwie na drodze. Dzieci ćwiczyły jak prawidłowo poruszać się po ulicach. Przypomniały sobie zasady, które są konieczne by przejść przez jezdnię. Następnym tematem, który został poruszony podczas spotkania było zwrócenie uwagi dzieci na zagrożenia jakie niesie za sobą kontaktowanie się z obcymi, nieznajomymi osobami. Dzieciom zwrócono uwagę, aby:
- nie wsiadały do samochodu z nieznajomym,
-nie przyjmowały prezentów od obcych,
-nie dawały nieznajomym klucza,
- nie otwierały drzwi nieznajomym,
- nie rozmawiały przez telefon i Internet z obcymi.
Jako podsumowanie zajęcia dzieci otrzymały od naszych gości kolorowanki dotyczące bezpieczeństwa. Pokolorowane prace wezmą udział w konkursie zorganizowanym podczas tegorocznych uroczystości związanych z pasowaniem na przedszkolaka.
Zajęcia dotyczące bezpieczeństwa będą cyklicznie przeprowadzane przez cały rok szkolny przez nauczycieli i policjantów.
Relacja 2017-10-23, 16:48 | autor: SŁAWOMIRA MAZURCZAK