"Bezpieczny kontakt z psem" - kynoterapeuta w przedszkolu (grupa I i II)

Dnia 27 października 2017 roku przedszkolne dzieci odwiedziły psy pracujące pod patronatem Polskiego Towarzystwa Kynoterapeutycznego . Pani Agnieszka Maćkiewicz nauczyciel – kynoterapeuta zapoznała dzieci z zasadami bezpiecznego kontaktu z psem i zachowań w obecności psa.
Kontakty człowieka z psem poprawiają samopoczucie, rozwijają zdolność do empatii oraz umiejętność komunikowania się, a właściwie ukierunkowane uczą tolerancji, odpowiedzialności oraz wrażliwości.
Dzieci z uwagą słuchały zasad, patrzyły, wykonywały sztuczki wraz z psami pod czujnym okiem specjalisty kynoterapii. Świetnie się bawiły.
Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce i psom Fionie i Dorce za wspólnie spędzony aktywnie czas. Wiemy, że Pani Agnieszka wraz z psami odwiedzi przedszkole ponownie tj. 15.11.2017 roku o godzinie 10.30– grupy III i IV. Do zobaczenia wkrótce.
Relacja 2017-10-27, 22:51 | autor: Marta Olubińska