PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.

Dnia 25 października w ZSO Przedszkolu Samorządowym Nr 3 im. Ewy Lewańskiej w Kruszwicy odbyło się „ Pasowanie na Przedszkolaka”. Dzieci, które w tym roku po raz pierwszy rozpoczęły edukację przedszkolną zaprezentowały przed swoimi rodzicami umiejętności wokalne i recytatorskie.
Po przywitaniu wszystkich gości przez panią wicedyrektor Ewę Urbanek nastąpiła część artystyczna w wykonaniu dzieci. Przedszkolaki przełamując stres recytowały wiersze, śpiewały piosenki, gimnastykowały się i rozwiązywały zagadki. W jednej z konkurencji pokazały także, że potrafią sprzątać zabawki. Wraz z rodzicami wzięły udział w zabawie zręcznościowej polegającej na szybkim nakładaniu koralików na patyczki. Po występach i złożonym ślubowaniu dzieci zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka. Pani dyrektor Aleksandra Lipińska zaczarowanym piórem dokonała aktu pasowania . Po pasowaniu każde dziecko otrzymało dyplom.
Po uroczystym pasowaniu nasz gość sierżant sztabowy Mariola Witoń wraz z wybranym przedszkolakiem wylosowała kolorowanki przygotowane przez dzieci po wcześniejszych zajęciach związanych z tematyką bezpieczeństwa. Za wylosowane prace dzieci otrzymały piękne nagrody. Na tym zakończyła się uroczystość pełna wrażeń i niezapomnianych chwil.
Relacja 2017-10-29, 16:58 | autor: SŁAWOMIRA MAZURCZAK