Dzień Niepodległości w przedszkolu

Data 11.11.1918 jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dzięki bohaterstwu polskich żołnierzy, którzy wywalczyli wolność dla naszej Ojczyzny, dzisiaj możemy radośnie spędzać czas w przedszkolu. Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. W naszym przedszkolu, w sposób niezwykle szczególny uczczono rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci zebrały się razem, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania naszego hymnu narodowego. Dzieci słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym: ,,11 listopada”, ,,Katechizm polskiego dziecka”, ,,Barwy ojczyste”, ,,Znak”, ,,Polska”, ,,To my”; obejrzały film Instytutu Pamięci Narodowej ,,Polak Mały”, który przybliżył dzieciom znaczenie symboli narodowych, oraz ,,Jestem Polakiem” i ,,Kto ty jesteś?” następnie wszystkie dzieci z podziałem na grupy wykonały różnymi technikami plastycznymi FLAGĘ POLSKI. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych MAŁYCH POLAKÓW. Pozwoli też na przekazanie tej cząstki zdobytej historii innym dzieciom. Dzięki udziałowi w tego typu zajęciach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.
Relacja 2017-11-11, 18:16 | autor: Elżbieta Olejnik