Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Relacje

Ubraliśmy choinkę tradycyjnie, po kujawsku

Święta Bożego Narodzenia to okres bardzo bogaty w obrzędy i zwyczaje. Zwłaszcza na Kujawach, gdzie Wigilia i Święta zawsze były dostatnie. Coraz częściej jednak rezygnujemy z wielu obrzędów, upraszczamy świąteczny ceremoniał. Z każdym rokiem ubożeją najpiękniejsze w polskiej tradycji święta.
Naszą powinnością jest przekazywanie tradycji następnym pokoleniom, niech nasze dzieci poznają moc tradycyjnej Wigilii, pozwólmy im przeżywać to samo, co dane było nam przeżyć w swoim dzieciństwie. Dlatego też 20.12.17 grupa IV, dzieci 4 i 5 letnich z naszego przedszkola, realizująca program z zakresu regionalizmu: ,,Przedszkole miejscem kultywowania tradycji kujawskich” spotkała się razem ze swoimi rodzicami w Izbie Kujawskiej przedszkola, aby zgodnie z tradycją poznać świąteczne zwyczaje i przygotować choinkę w tradycyjnym kujawskim zwyczaju
Dzieci z pomocą rodziców wykonały ozdoby choinkowe i ubrały swoją choinkę zgodnie z tradycją: w to co urosło w polu, w sadzie, w lesie i ogrodzie: łańcuchy ze słomy i papieru, jabłka, orzechy, cukierki, pierniki, szyszki, słomiane i papierowe ozdoby.
Relacja 2017-12-21, 21:50 | autor: Elżbieta Olejnik
Przedszkolowo.pl logo