Wycieczka do Torunia

Dnia 25 września 2019r. dzieci z ZSO Przedszkola Samorządowego nr3 w Kruszwicy z grup III i IV wraz z opiekunami brały udział w wycieczce do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Przedszkolacy mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem i strukturą Urzędu. Przez chwilę dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi członkowie Sejmiku, gdyż zasiedli w sali obrad i spotkali się z Wicemarszałkiem Sejmiku – Panem Dariuszem Kurzawą. Odwiedzili też biuro Pana Wicemarszałka, gdzie zostali obdarowani upominkami. Ponadto dzieci zwiedziły Muzeum Etnograficzne, gdzie zobaczyły różnorodne obiekty architektury wiejskiej: domy, zabudowania gospodarcze, remizę strażacką, kuźnię, wiatrak i młyn wodny, pochodzących z XVIII i XIX wieku z wyposażeniem, które stanowią przedmioty codziennego użytku charakterystyczne dla tego okresu.
To był dzień pełen miłych wrażeń i nowych przeżyć dla naszych przedszkolaków.

Relacja 2019-09-25, 17:13 | autor: Krystyna Pruczkowska