XXIV Ogólnopolskie Literackie Spotkania Pokoleń.

14 września w ramach XXIV Ogólnopolskich Literackich Spotkań Pokoleń przedszkolaki z grupy III i IV gościły poetkę Alicję Podlas. Alicja Podlas urodziła się w Bielsku–Białej, obecnie mieszka w Toruniu. Debiutowała w 1997 roku na łamach warszawskiego miesięcznika społeczno–kulturalnego „Własnym Głosem". Członkini RSTK w Bydgoszczy. W roku 2001 wydała pierwszy tomik poetycki „Morfeusz nie zamknął drzwi", drugi nosił tytuł „U źródeł Prany" (2009). Publikowała także w almanachach takich jak: „Wpisani w XXI wiek"(1999), „Wirydarz"(2000), „Z poezją XXI wiek"(2002), „Kujawskie czakramy„ (2008). Ponadto, w antologii poezji ekologicznej Barcin 2006 „Zgoda na adopcję biedronko", w pokłosiach Ogólnopolskich Spotkań Pokoleń Kruszwica–Kobylniki: "Echa z wody" (2008) i „Ślady dotyku" (2009).
Jest laureatką ogólnopolskich konkursów poetyckich.Podczas spotkania z dziećmi poetka opowiedziała o sztuce tworzenia wierszy i zachęciła dzieci do tworzenia własnych poezji.Opowiedziała dzieciom piękną legendę o powstaniu toruńskich "Katarzynek". Wspólna zabawa przy utworach Jana Brzechwy i Juliana Tuwima dała dzieciom jak i poetce wiele radości. Pani Alicja zachwycona była otwartością dzieci i ich umiejętnościami.
Relacja 2012-09-18, 20:24 | autor: Małgorzata Jamroziak