O NAS

Przedszkole nasze istnieje prawie 70 lat. Początkowo było to przedszkole zakładowe Cukrowni "Kruszwica". Mieści się w wolnostojącym budynku, otoczonym pięknym ogrodem. Nasz plac zabaw jest w 100% ekologiczny i certyfikowany.
Mamy 100 miejsc. Każda grupa liczy 25 przedszkolaków.
Posiadamy patrona. Jest nim kruszwicka malarka - Ewa Lewańska. Z jej obrazów utworzyliśmy galerię, którą udostępniamy zwiedzającym.
Kultywujemy kujawskie tradycje "Kolędnicy", "Stół wielkanocny", malowanie kujawskich pisanek i kraszanek. Tańczymy kujawiaki i śpiewamy kujawskie przyśpiewki. Mamy kujawskie stroje regionalne dla wszystkich dzieci.
Jesteśmy organizatorami gminnego konkursu plastycznego "Jestem bezpieczny", gminnych spotkań pokoleń: "Noworoczne kolędowanie" i "Wiosenne spotkanie pokoleń".
Dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych realizujemy wczesne wspomaganie z udziałem specjalistów.
Od 1 września 2016 roku Przedszkole przyłączone zostało do Zespołu Szkół Ogólnokształcących.